Co by to bylo za svatbu bez bohaté hostiny. Holdujete klasické české kuchyni, rádi si pochutnáte na mořských plodech, vyznáváte vegetariánství? Starosti s hostinou přenechte profesionálům z našeho týmu a užijte si Váš den naplno.

 

Catering není ale zdaleka vše, co nám ve Váš den můžete přenechat na starost. Svatba je samozřejmě kromě výběru tabule pro svatební hostinu, i o:

 

Společnost Golem catering nabízí nádherné historické prostory v Anežském klášteře, který se rozprostírá u Vltavy přímo naproti Nábřeží E. Beneše a patří v hlavním městě k nejvýznamnějším gotickým stavbám.  Původní klášter klarisek vznikl v místech bývalého špitálu. Za jeho založení vděčíme Anežce Přemyslovně (známe spíše jako sv. Anežka Česká) a jejímu bratrovi, českému králi Václavovi I. Po založení, se stala Anežka Česká zároveň i první abatyší a stála tak v původně ženském klášteře v popředí.

 

V pozdějších letech se k ženské větvi připojil i mužský konvent menších bratří a klášter se tak stal smíšeným. Rozsáhlému komplexu dodnes dominuje klášterní kostel svatého Františka, klášter minoritů, klášterním křídlo, klášterní kuchyň či loď ženského kostela. Mezi neodmyslitelné klenoty však i nadále patří kaple sv. Maří Magdalény, kostel sv. Salvátora, kaple sv. Barbory či dům abatyše.

 

Historické prostory nejsou však jen tím jediným, na co se při prohlídce můžete těšit. Klášter je v současné době sídlem jedné z částí pražské Národní galerie. Můžete si zde proto navštívit expozici s názvem Středověké umění v Čechách a střední Evropě 1200-1550.

 

Venkovní prostory kláštera jsou pohádkou v jakémkoli ročním období. Klášterní zahrady relaxaci v podobě příjemné procházky či posezení. Díky stavebním úpravám je posílen bezbariérový přístup, vychutnat si atmosféru Anežského kláštera může tedy opravdu každý.

 

Přijďte si říci navždy své ANO na půdu protkanou historií.